[[suggestion]]
BNP

BNPUS Dollar (2019)

BNP2019

Land US Dollar (2019)
USA 21374418877706
Kina 14342902842915
Japan 5081769542380
Tyskland 3845630030824
India 2875142314812
Storbritannia 2827113184696
Frankrike 2715518274228
Italia 2001244392042
Brasil 1839758040766
Canada 1736425629519
Russland 1699876578871
Sør-Korea 1642383217167
Spania 1394116310769
Australia 1392680589329
Mexico 1258286717125
Indonesia 1119190780753
Nederland 909070395161
Saudi-Arabia 792966838162
Tyrkia 754411708203
Sveits 703082435360
Polen 592164400688
Thailand 543649976166
Sverige 530832908738
Belgia 529606710418
Argentina 449663446954
Nigeria 448120428859
Østerrike 446314739528
De forente arabiske emirater 421142267938
Norge 403336363636
Israel 395098666122
Irland 388698711348
Filippinene 376795508680
Singapore 372062527489
Malaysia 364701517788
Sør-Afrika 351431649241
Danmark 348078018464
Colombia 323802808108
Egypt 303175127598
Bangladesh 302571254131
Chile 282318159745
Pakistan 278221906023
Finland 268761201365
Vietnam 261921244843
Romania 250077444017
Tsjekkia 246489245495
Portugal 237686075635
Irak 234094042939
Peru 226848050820
Hellas 209852761469
New Zealand 206928765544
Qatar 183466208791
Kasakhstan 180161741180
Algerie 169988236398
Ungarn 160967157504
Ukraina 153781069118
Kuwait 134761198946
Marokko 118725279596
Ecuador 107435665000
Slovakia 105422304976
Etiopia 96107662398
Kenya 95503088538
Angola 94635415870
Den dominikanske republikk 88941298258
Sri Lanka 84008783756
Oman 76983094928
Guatemala 76710385880
Myanmar (Burma) 76085852617
Luxembourg 71104919108
Bulgaria 67927179737
Ghana 66983634224
Panama 66800800000
Tanzania 63177068175
Hviterussland 63080457023
Costa Rica 61773944174
Kroatia 60415553039
Elfenbenskysten 58792205642
Usbekistan 57921286440
Uruguay 56045912952
Litauen 54219315600
Slovenia 53742159517
Libanon 53367042272
Libya 52076250948
Serbia 51409167351
Aserbajdsjan 48047647059
Kongo, Den demokratiske republikken 47319624204
Jordan 43743661972
Bolivia 40895322865
Tunisia 38797709924
Kamerun 38760467033
Bahrain 38574069149
Paraguay 38145288940
Uganda 34387229486
Latvia 34117202555
Estland 31386949981
Nepal 30641380604
Kambodsja 27089389787
El Salvador 27022640000
Honduras 25095395475
Papua Ny-Guinea 24969611435
Kypros 24564647935
Island 24188035739
Trinidad og Tobago 24100202834
Senegal 23578084052
Zambia 23064722446
Zimbabwe 21440758800
Bosnia-Hercegovina 20047848435
Afghanistan 19101353833
Sudan 18902284476
Botswana 18340510789
Laos 18173839128
Georgia 17743195770
Mali 17510141171
Gabon 16657960228
Jamaica 16458071068
Burkina Faso 15745810235
Albania 15278077447
Mosambik 14934159926
Malta 14786156563
Benin 14390709095
Mauritius 14180444557
Madagaskar 14083906357
Mongolia 13852850259
Armenia 13672802158
Guinea 13590281809
Brunei 13469422941
Niger 12928145120
Bahamas 12827000000
Nord-Makedonia 12694823394
Nicaragua 12520915291
Namibia 12366527719
Moldova 11955435457
Tsjad 11314951343
Ekvatorial-Guinea 11026774945
Kongo, Republikken 10820591131
Rwanda 10122472590
Haiti 8498981821
Kirgisistan 8454619608
Tadsjikistan 8116626794
Malawi 7666704427
Mauritania 7593752450
Maldivene 5729248472
Fiji 5535548972
Montenegro 5494736901
Togo 5459979417
Barbados 5209000000
eSwatini 4405405802
Guyana 4280443645
Surinam 3985250737
Sierra Leone 3941474311
Djibouti 3318716359
Andorra 3154057987
Liberia 3070518100
Burundi 3012334882
Lesotho 2460072444
Den sentralafrikanske republikk 2220307369
Saint Lucia 2122450630
Kapp Verde 1981845741
Belize 1879613600
Gambia 1763819048
Antigua og Barbuda 1727759259
Seychellene 1698843063
Øst-Timor 1673540300
Salomonøyene 1425074226
Guinea-Bissau 1340389411
Grenada 1228170370
Komorene 1185728677
Saint Kitts og Nevis 1050992593
Vanuatu 917058851
Samoa 850655017
Saint Vincent og Grenadinene 825385185
Dominica 596033333
São Tomé og Príncipe 429016605
Kiribati 194647202
Nauru 118223430
Tuvalu 47271463

[[ modalTitle ]]

BNP2019

US Dollar

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

BNP2019

Missing data

US Dollar

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

Forklaring

BNP er et mål for den samlede verdiskapingen i et land og er her uttrykt i amerikanske dollar.

Abonner på nyhetsbrev: