Nå har vi slått sammen FN.no og Globalis til ett nettsted.

Fra nå av finner du det beste av innholdet fra Globalis og FN.no her

BNP
Søylediagram
Tabell
Land 2015 (US Dollar)
USA 18036600000000
Kina 11007700000000
Japan 4383080000000
Tyskland 3363450000000
Storbritannia 2858000000000
Frankrike 2418840000000
India 2095400000000
Italia 1821500000000
Brasil 1774720000000
Canada 1550540000000
Sør-Korea 1377870000000
Australia 1339140000000
Russland 1331210000000
Spania 1199060000000
Mexico 1143790000000
Indonesia 861934000000
Nederland 750284000000
Tyrkia 717880000000
Sveits 670790000000
Saudi-Arabia 646002000000
Argentina 583169000000
Sverige 495624000000
Nigeria 481066000000
Polen 477066000000
Belgia 455086000000
Thailand 395168000000
Norge 386578000000
Østerrike 376950000000
Forente arabiske emirater 370296000000
Egypt 330779000000
Sør-Afrika 314572000000
Israel 299416000000
Malaysia 296283000000
Danmark 295091000000
Singapore 292739000000
Filippinene 292451000000
Colombia 292080000000
Irland 283703000000
Pakistan 271050000000
Chile 240796000000
Finland 231950000000
Portugal 198923000000
Bangladesh 195079000000
Hellas 194851000000
Vietnam 193599000000
Peru 189111000000
Tsjekkia 185156000000
Kasakhstan 184388000000
Irak 180069000000
Romania 177954000000
New Zealand 173754000000
Algerie 166839000000
Qatar 164641000000
Ungarn 121715000000
Kuwait 114041000000
Angola 102627000000
Marokko 100593000000
Ecuador 100177000000
Sudan 97156119150
Ukraina 90615023324
Slovakia 87263622047
Sri Lanka 82316172384
Oman 69830949285
Den dominikanske republikk 68102618092
Usbekistan 66732736498
Guatemala 63794152886
Kenya 63398041540
Myanmar (Burma) 62600906116
Etiopia 61539711687
Luxembourg 57793612066
Hviterussland (Belarus) 54608962635
Costa Rica 54136834091
Uruguay 53442697569
Aserbajdsjan 53047140347
Panama 52132289747
Bulgaria 50199117547
Kroatia 48732003674
Libanon 47084703151
Tanzania 45628247290
Tunisia 43015089723
Slovenia 42774769768
Litauen 41170728956
Jemen 37733919936
Ghana 37543361204
Jordan 37517410282
Serbia 37160332465
Turkmenistan 35854571429
Kongo, Den demokratiske republikk 35237742278
Bolivia 32997684515
Elfenbenskysten 31759248868
Bahrain 31125851064
Kamerun 28415950981
Uganda 27529249701
Paraguay 27093938619
Latvia 27002832428
El Salvador 25850200000
Trinidad og Tobago 23559287484
Estland 22459443274
Nepal 21194888048
Zambia 21154394546
Honduras 20420967149
Kypros 19559942331
Afghanistan 19331286549
Kambodsja 18049954289
Island 16598494831
Bosnia-Hercegovina 16191716215
Mosambik 14807075727
Zimbabwe 14419185900
Botswana 14389717321
Jamaica 14262190323
Gabon 14262032471
Georgia 13965385802
Senegal 13609989582
Brunei 12930394938
Mali 12746688962
Nicaragua 12692562187
Palestina 12677399995
Laos 12369080043
Ekvatorial-Guinea 12202323684
Mongolia 11741338841
Mauritius 11681761261
Namibia 11491507356
Albania 11398392444
Tsjad 10888798114
Burkina Faso 10678201939
Armenia 10529182498
Makedonia 10086021261
Malta 9746478873
Madagaskar 9738652322
Sør-Sudan 9015221096
Bahamas 8853519100
Haiti 8765329890
Kongo 8553154506
Benin 8290986804
Rwanda 8095980014
Tadsjikistan 7853450374
Niger 7142951342
Guinea 6699203543
Kirgisistan 6571853849
Moldova 6568288862
Malawi 6403820949
Somalia 5925000000
Surinam 5150291217
Fiji 4425503075
Barbados 4385250000
Sierra Leone 4214779785
Swaziland 4118488059
Togo 4087903913
Montenegro 3987061628
Maldivene 3435244659
Guyana 3166029056
Burundi 3097324740
Lesotho 2278037786
Bhutan 2057947621
Liberia 2053000000
Belize 1752861128
Djibouti 1727000000
Kapp Verde 1603239233
Den sentralafrikanske republikk 1583776760
Øst-Timor 1441718600
Seychellene 1437722206
Saint Lucia 1431135704
Antigua og Barbuda 1259259259
Salomonøyene 1129164719
Guinea-Bissau 1056776883
Grenada 984074074
Gambia 938794719
Saint Kitts og Nevis 876478556
Samoa 761037916
Vanuatu 742432131
Saint Vincent og Grenadinene 737683556
Komorene 565689765
Dominica 517218963
Tonga 435142409
São Tomé og Príncipe 317696179
Mikronesia 314971100
Palau 287400000
Marshalløyene 179432574
Kiribati 160121929
Nauru 100457158
Tuvalu 32673278

[[ modalTitle ]]

Kart