Hopp til innhold
fn.no / Om oss / Ansatte

Ansatte

FN-sambandet er et uavhengig informasjonssenter med FN og internasjonale spørsmål som arbeidsområde. Målet er å øke kunnskap og skape debatt om disse temaene i Norge. Målgruppene er alt fra skoleverket og mediene til publikum for øvrig.

FN-sambandet har rundt 30 ansatte over hele landet, med kontor i de største byene.

Visste du at...

FN-sambandet tilbyr undervisningsopplegg til mange fag på alle skoletrinn?

Se vårt tilbud på Skolesidene.

Administrasjon

Kontaktinformasjon

Storgata 33, Oslo

Telefon: 22 86 84 00 / Fax: 22 86 84 01
E-post:
fn-sambandetSPAMFILTER@fn.no

Anne Cathrine da Silva

Generalsekretær
Anne.Cath.da.Silva@fn.no
22 86 84 02 / 905 928 59

Gisle Aschim

Gisle Aschim

Rådgiver
gisle.aschim@fn.no
22 86 84 06

Hege Ruud

Hege Ruud

Kontorsjef
hege.ruud@fn.no
22 86 84 03

Kari Solholm

Kari Solholm

Seniorrådgiver
kari.solholm@fn.no
22 86 84 00

Pressebilde 1 / 2

Liv Eva Lier

Liv Eva Lier

Konsulent
Liv.Lier@fn.no
22 86 84 00

Rune Arctander

Rune Arctander

Assisterende generalsekretær
rune.arctander@fn.no
22868409 / 93205020

Pressebilde 1 / 2

Øst

Distriktskontoret dekker fylkene Buskerud, Oppland, Hedmark, Akershus, Oslo, Østfold og Vestfold. Vi kommer gjerne til din skole, organisasjon eller arbeidsplass - eller besøk oss i våre lokaler i Oslo sentrum.

Les mer om vårt tilbud til din skole her.

Kontaktinformasjon

Storgata 33A, Oslo

Telefon: 22 86 84 30 / Fax: 22 86 84 31
E-post:
ostSPAMFILTER@fn.no


Postadresse

FN-sambandet Øst, Storgata 33 A, 0184 Oslo

Helen Foss

Helen Foss

Konsulent
helen.foss@fn.no
22 86 84 30

Mette Bjerkaas

Rådgiver
mette.bjerkaas@fn.no
22 86 84 32

Stian Bragtvedt

Stian Bragtvedt

Avdelingsleder
stian.bragtvedt@fn.no
22 86 84 33

Pressebilde 1

Nord

Vi dekker alle de tre nordligste fylkene, fra Majavatn i sør til Nordkapp i nord. Vi kommer gjerne til din skole, organisasjon eller arbeidsplass. Vi arrangerer kurs, seminarer og foredrag om FN, menneskerettigheter, fred og konflikt og internasjonale spørsmål.

Les mer om vårt tilbud til din skole her.

Kontaktinformasjon

Killengreensgate 7, 9008 Tromsø

Telefon: 77 62 34 00
E-post:
nordSPAMFILTER@fn.no


Postadresse

Postboks 64, 9251 Tromsø

Kine Olsen

Kine Olsen

Avdelingsleder (Permisjon)
kine.olsen@fn.no
77 62 34 00

Siri Asphaug Holmøy

Siri Asphaug Holmøy

Rådgiver
siri.asphaug.holmoy@fn.no
77 62 34 04

Therese Hugstmyr Woie

Koordinator Internasjonalt Seminar
therese.woie@fn.no
77 62 34 03

Tim Dassler

Tim Dassler

Fungerende avdelingsleder
tim.dassler@fn.no
77 62 34 01

Pressebilde 1

Trøndelag

Vi er lokalisert sentralt i Trondheim og dekker Sør- og Nord-Trøndelag. Vi besøker skoler, organisasjoner og arbeidsplasser med foredrag, film og undervisningstilbud. Du kan også besøke kontoret vårt, hvor du kan studere materiell og litteratur i ro og mak i et velutstyrt bibliotek.

Mer om vårt tilbud til din skole her.

Kontaktinformasjon

Kjøpmannsgt. 5, 7013 Trondheim

Telefon: 73 52 63 60 / Fax: 73 53 15 91
E-post:
trondelagSPAMFILTER@fn.no


Postadresse

Kjøpmannsgt. 5, 7013 Trondheim

Mari Eggen Sager

Mari Eggen Sager

Rådgiver
mari.eggen.sager@fn.no
73526360 / 47019645

Tor Arne Alseth

Tor Arne Alseth

Avdelingsleder
tor.arne.alseth@fn.no
73790051 / 90216631

Vest

FN-sambandet Vest holder til i Bergen og dekker Hordaland, Sogn og Fjordane og Møre og Romsdal.

Mer om vårt tilbud til din skole her.

Kontaktinformasjon

Nordahl Brunsgt. 7 5014 Bergen

Telefon: 55 54 84 90 / Fax: 55 54 84 94
E-post:
vestSPAMFILTER@fn.no


Postadresse

Postboks 316, Sentrum, 5804 Bergen.

Arne Øi

Arne Øi

Avdelingsleder
arne.oi@fn.no
55548491 / 97003087

Kai Grieg

Kai Grieg

Rådgiver
kai.grieg@fn.no
55548492 / 41120467

Lindis Norlund

Prosjektleder Internasjonal uke
iubergen@fn.no
55 54 84 90

Oda Bjerkan

PR og logistikk, Internasjonal uke
iubergen@fn.no
476 87 722

Wenche Bø Lunde

Wenche Bø Lunde

Konsulent
wenche.boe.lunde@fn.no
55 54 84 90

Rogaland

Vi holder til sentralt i Stavanger og dekker Rogaland fylke. Vi tilbyr materiell, kurs, foredrag, rådgivning og en allsidig bibliotektjeneste. Vi kommer gjerne til din skole eller arbeidsplass og tar også i mot besøk av både enkeltpersoner og grupper ved vårt kontor i Stavanger.

Les mer om vårt tilbud til din skole her.

Kontaktinformasjon

Vaisenhusgata 5, 4012 Stavanger

Telefon: 52 90 07 10 / Fax: 52 90 07 11
E-post:
rogalandSPAMFILTER@fn.no
Turid Halvorsen

Turid Halvorsen

Konsulent
turid.halvorsen@fn.no
52 90 07 12

Øyvind Gjerde

Øyvind Gjerde

Avdelingsleder
oyvind.gjerde@fn.no
52 90 07 10

Sør

Vi dekker fylkene Telemark, Aust-Agder og Vest-Agder. Vi kommer gjerne til din skole, organisasjon eller arbeidsplass og arrangerer kurs og seminarer om FN, menneskerettigheter, internasjonale spørsmål mv. Vi gir veiledning til lærere og elever. Undervisning i våre lokaler i Kristiansand er gratis.

Mer om vårt tilbud til din skole her.

Kontaktinformasjon

Vesterveien 4, 4613 Kristiansand

Telefon: 38 90 01 25 / Fax: 38 10 74 51
E-post:
sorSPAMFILTER@fn.no
Gunvor K. Andresen

Gunvor K. Andresen

Avdelingsleder
gunvor.andresen@fn.no
38 90 01 27

Pressebilde 1

Kristian Røssaak

Kristian Røssaak

Rådgiver
kristian.rossaak@fn.no
38 90 01 25

Kommunikasjon

Kontakt vårt bibliotek eller spør oss om veiledning inn i FN-systemet. Informasjonsavdelingen hjelper deg rundt på våre nettsider FN.no og Globalis. Pressehenvendelser rettes også hit.

Kontaktinformasjon

Storgata 33A, Oslo

Telefon: 22 86 84 00
E-post:
fn-sambandetSPAMFILTER@fn.no
Anura Sankholkar

Anura Sankholkar

Prosjektleder
anura.sankholkar@fn.no
402 327 86

Hasse Berntsen

Hasse Berntsen

Kommunikasjonsrådgiver
hasse.berntsen@fn.no
22 86 84 14

Ida Jørgensen Thinn

Ida Jørgensen Thinn

Kommunikasjonsrådgiver
ida.thinn@fn.no
22 86 84 12

Ingunn Eck

Ingunn Eck

Kommunikasjonssjef
ingunn.eck@fn.no
22868427 / 97509187

Pressebilde 1 / 2

Jonas Iversen

Jonas Iversen

Rådgiver
jonas.iversen@fn.no
22868404 / 95824491

Pressebilde 1

Kjetil Nordahl

Kjetil Nordahl

Rådgiver
kjetil.nordahl@fn.no
22 86 84 13

Marianne Mathisen

Marianne Mathisen

Rådgiver
marianne.mathisen@fn.no
22 86 84 19

Martine Kværner Roberts

Martine Kværner Roberts

Kommunikasjonsrådgiver
martine.roberts@fn.no
22 86 84 22

Terje Karlsen

Terje Karlsen

Webredaktør
terje.karlsen@fn.no
22868411 / 95799767

Pressebilde 1

Venke Uglenes

Venke Uglenes

Webredaktør Globalis
venke.uglenes@fn.no
22 86 84 08