[[suggestion]]
Befolkningstall

Befolkningstalltall (2020)

Befolkningstall2020

Land tall (2020)
Kina 1424548266
India 1383197753
USA 331431534
Indonesia 272222987
Brasil 213863046
Pakistan 208362334
Nigeria 206152701
Bangladesh 169775309
Russland 143786842
Mexico 133870027
Japan 126495647
Etiopia 112759070
Filippinene 109703396
Egypt 102941484
Vietnam 98360145
Kongo, Den demokratiske republikken 89505201
Tyrkia 83835750
Iran 83587129
Tyskland 82540450
Thailand 69410868
Storbritannia 67334208
Frankrike 65721165
Tanzania 62774619
Italia 59132073
Sør-Afrika 58721229
Myanmar (Burma) 54808276
Kenya 53491697
Colombia 50220412
Uganda 47187703
Spania 46459219
Argentina 45510399
Ukraina 43579234
Sudan 43541203
Algerie 43333255
Irak 41502885
Afghanistan 38054941
Polen 37942231
Canada 37603205
Marokko 37070718
Saudi-Arabia 34709640
Peru 33312178
Usbekistan 33235825
Venezuela 33172392
Malaysia 32869323
Angola 32827401
Mosambik 32309195
Ghana 30733755
Nepal 30260244
Jemen 30245305
Madagaskar 27690798
Elfenbenskysten 26171750
Kamerun 25958184
Nord-Korea 25840863
Australia 25398177
Niger 24074693
Sri Lanka 21084042
Burkina Faso 20903345
Mali 20284180
Malawi 20283691
Romania 19388362
Syria 18924442
Kasakhstan 18777139
Zambia 18679273
Chile 18472639
Guatemala 17910812
Zimbabwe 17680465
Ecuador 17335642
Senegal 17200154
Nederland 17181248
Kambodsja 16715508
Tsjad 16285093
Somalia 16105174
Guinea 13750826
Sør-Sudan 13610007
Rwanda 13087173
Benin 12122985
Burundi 11939227
Tunisia 11903136
Belgia 11619972
Bolivia 11543982
Cuba 11495492
Haiti 11371185
Den dominikanske republikk 11108358
Hellas 11102572
Portugal 10218413
Jordan 10208662
Sverige 10121686
Aserbajdsjan 10099743
De forente arabiske emirater 9813170
Honduras 9719265
Ungarn 9621254
Tadsjikistan 9475246
Hviterussland 9415431
Østerrike 8782210
Papua Ny-Guinea 8755675
Israel 8713559
Serbia 8703942
Sveits 8670535
Togo 8384291
Sierra Leone 8046931
Laos 7164822
Paraguay 7066330
Bulgaria 6940527
Libya 6662173
El Salvador 6479066
Nicaragua 6416568
Kirgisistan 6301718
Turkmenistan 6031195
Libanon 6019795
Singapore 5935053
Danmark 5796800
Kongo, Republikken 5686917
Finland 5580127
Slovakia 5451400
Norge 5449693
Eritrea 5432216
Palestina 5322629
Oman 5149700
Liberia 5103853
Costa Rica 5044179
Den sentralafrikanske republikk 4920889
Irland 4887992
New Zealand 4834420
Mauritania 4783767
Kuwait 4302875
Panama 4289330
Kroatia 4115947
Moldova 4017687
Georgia 3898529
Bosnia-Hercegovina 3498210
Uruguay 3494387
Mongolia 3209404
Albania 2942034
Armenia 2938679
Jamaica 2913160
Litauen 2852478
Qatar 2791807
Namibia 2696537
Botswana 2415766
Lesotho 2322217
Gambia 2293493
Gabon 2151289
Nord-Makedonia 2088035
Slovenia 2082055
Guinea-Bissau 2000694
Latvia 1892993
Bahrain 1697765
eSwatini 1439295
Ekvatorial-Guinea 1406280
Øst-Timor 1381400
Trinidad og Tobago 1377729
Estland 1300559
Mauritius 1274114
Kypros 1207343
Djibouti 999899
Fiji 924915
Komorene 869601
Bhutan 835245
Guyana 790782
Salomonøyene 647297
Montenegro 629397
Luxembourg 603944
Vest-Sahara 597339
Surinam 577752
Kapp Verde 567348
Mikronesia 541207
Maldivene 458909
Brunei 444519
Malta 434363
Bahamas 406839
Belize 398007
Island 343228
Vanuatu 293934
Barbados 287568
São Tomé og Príncipe 218011
Samoa 200117
Saint Lucia 181203
Kiribati 122439
Tonga 111037
Saint Vincent og Grenadinene 110757
Grenada 109308
Antigua og Barbuda 105110
Seychellene 96112
Andorra 77184
Dominica 75052
Saint Kitts og Nevis 56813
Marshalløyene 53251
Monaco 39297
Liechtenstein 38645
San Marino 33809
Palau 22442
Cookøyene 17515
Tuvalu 11499
Nauru 11227
Niue 1632
Vatikanstaten 801

[[ modalTitle ]]

Befolkningstall2020

tall

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

Befolkningstall2020

Missing data

tall

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

Forklaring

Tallene er estimat fra 1950 til 2015, i tillegg til framskrivinger(projeksjoner) fra 2015 til 2095. 

Framskrivingene som er gjengitt her er hentet fra FNs befolkningsavdeling, og er basert på medium-varianten, det vil si at andre faktorer som fruktbarhet, migrasjon og levealder holder seg stabile.