[[suggestion]]
Bistand mottatt

Bistand mottattUS Dollar (2019)

Bistand mottatt2019

Land US Dollar (2019)
Syria 10249809570
Etiopia 4809970215
Bangladesh 4482600098
Jemen 4396520020
Afghanistan 4284419922
Nigeria 3517320068
Kenya 3250969971
Kongo, Den demokratiske republikken 3025530029
Jordan 2797189941
India 2610580078
Palestina 2234330078
Irak 2211909912
Pakistan 2170739990
Tanzania 2153139893
Uganda 2100010010
Myanmar (Burma) 2079929932
Mosambik 1907780029
Sør-Sudan 1885270020
Somalia 1865579956
Mali 1863209961
Egypt 1740589966
Sudan 1624670044
Libanon 1525489990
Niger 1490349976
Senegal 1443880005
Nepal 1360739990
Kamerun 1335219971
Malawi 1206219971
Elfenbenskysten 1201229980
Rwanda 1191099976
Usbekistan 1156449951
Burkina Faso 1148810059
Ukraina 1148250000
Vietnam 1094630005
Kambodsja 984070007
Tunisia 984030029
Zambia 976280029
Zimbabwe 974890015
Sør-Afrika 971479980
Ghana 936320007
Filippinene 905380005
Colombia 902539978
Tyrkia 824909973
Marokko 757859985
Madagaskar 756169983
Den sentralafrikanske republikk 753849976
Haiti 726469971
Bolivia 716130005
Tsjad 707049988
Papua Ny-Guinea 667349976
Laos 631510010
Benin 602210022
Liberia 597309998
Sierra Leone 594640015
Burundi 588940002
Guinea 580679993
Serbia 570700012
Mexico 535789978
Ecuador 525049988
Cuba 499660004
Georgia 496730011
Peru 475899994
Bosnia-Hercegovina 464510010
Honduras 457570007
Kirgisistan 448709991
Armenia 419730011
Mauritania 412179993
Togo 411619995
Guatemala 393850006
Nicaragua 389239990
Tadsjikistan 366559998
Moldova 342690002
Libya 316010010
Mongolia 314529999
El Salvador 305640015
Brasil 290230011
Venezuela 284000000
Eritrea 276929993
Djibouti 272480011
Øst-Timor 235929993
Salomonøyene 223889999
Hviterussland 214229996
Iran 210399994
Sri Lanka 197350006
Gambia 194039993
Kongo, Republikken 187270004
Bhutan 181410004
Algerie 175720001
Kapp Verde 152539993
Nord-Korea 151289993
Namibia 148410004
Lesotho 145979996
Nord-Makedonia 141800003
Fiji 139070007
Den dominikanske republikk 134440002
Vanuatu 130589996
Paraguay 129880005
Jamaica 127070000
Samoa 123720001
Aserbajdsjan 120980003
Guinea-Bissau 120510002
Gabon 116709999
Guyana 113269997
Tonga 107949997
Montenegro 96940002
Mikronesia 92540001
Saint Vincent og Grenadinene 84480003
Komorene 78239998
eSwatini 73400002
Maldivene 72080002
Panama 71459999
Botswana 68860001
Marshalløyene 65970001
Ekvatorial-Guinea 64070000
Costa Rica 59759998
Kiribati 56660000
Kasakhstan 54410000
Nauru 54330002
Dominica 51389999
São Tomé og Príncipe 51369999
Angola 49540001
Belize 37660000
Tuvalu 36480000
Saint Lucia 32110001
Albania 28410000
Antigua og Barbuda 27440001
Turkmenistan 25360001
Palau 24940001
Surinam 23379999
Mauritius 22180000
Argentina 18250000
Grenada 14680000
Malaysia 5990000
Thailand -338200012
Kina -589979980
Indonesia -629950012

[[ modalTitle ]]

Bistand mottatt2019

US Dollar

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

Forklaring

Bistand inkluderer både alle typer støtteordninger fra andre – som for eksempel lån og assistanse – og rene pengegaver gitt fra offentlige donorer. Tallene er i dagens US dollar.

Abonner på nyhetsbrev: