[[suggestion]]
Befolkningstall

Befolkningstalltall (2022)

Befolkningstall2022

Land tall (2022)
Kina 1448471404
India 1406631781
USA 334805268
Indonesia 279134505
Pakistan 229488996
Nigeria 216746933
Brasil 215353588
Bangladesh 167885680
Russland 145805944
Mexico 131562775
Japan 125584839
Etiopia 120812698
Filippinene 112508991
Egypt 106156692
Vietnam 98953535
Kongo, Den demokratiske republikken 95240782
Iran 86022843
Tyrkia 85561976
Tyskland 83883587
Thailand 70078198
Storbritannia 68497913
Frankrike 65584514
Tanzania 63298542
Sør-Afrika 60756134
Italia 60262779
Kenya 56215224
Myanmar (Burma) 55227152
Colombia 51512766
Uganda 48432873
Spania 46719147
Argentina 46010234
Sudan 45992018
Algerie 45350141
Ukraina 43192120
Irak 42164963
Afghanistan 40754385
Canada 38388416
Marokko 37772757
Polen 37739779
Saudi-Arabia 35844913
Angola 35027340
Usbekistan 34382077
Peru 33684218
Malaysia 33181079
Mosambik 33089463
Ghana 32395454
Jemen 31154866
Nepal 30225581
Venezuela 29266989
Madagaskar 29178075
Kamerun 27911544
Elfenbenskysten 27742301
Niger 26083660
Australia 26068793
Nord-Korea 25990675
Burkina Faso 22102838
Sri Lanka 21575844
Mali 21473776
Malawi 20180838
Zambia 19470238
Syria 19364807
Chile 19250192
Kasakhstan 19205038
Romania 19031330
Guatemala 18584043
Ecuador 18113365
Senegal 17653669
Tsjad 17413574
Nederland 17211449
Kambodsja 17168635
Somalia 16841805
Zimbabwe 15331426
Guinea 13865692
Rwanda 13600466
Benin 12784728
Burundi 12624845
Tunisia 12046656
Bolivia 11992647
Haiti 11680288
Belgia 11668276
Sør-Sudan 11618517
Cuba 11305648
Den dominikanske republikk 11056374
Tsjekkia 10736782
Hellas 10316641
Jordan 10300862
Aserbajdsjan 10300196
Honduras 10221256
Sverige 10218972
Portugal 10140568
De forente arabiske emirater 10081782
Tadsjikistan 9957468
Ungarn 9606252
Hviterussland 9432804
Papua Ny-Guinea 9292172
Østerrike 9066712
Israel 8922893
Sveits 8773640
Togo 8680832
Serbia 8653017
Sierra Leone 8306442
Laos 7481026
Paraguay 7305842
Libya 7040749
Bulgaria 6844591
Nicaragua 6779096
Kirgisistan 6728270
Libanon 6684847
El Salvador 6550396
Turkmenistan 6201947
Singapore 5943551
Danmark 5834952
Kongo, Republikken 5797801
Finland 5554956
Norge 5511372
Slovakia 5460193
Palestina 5345545
Oman 5324000
Liberia 5305119
Costa Rica 5182352
Irland 5020203
Den sentralafrikanske republikk 5016678
Mauritania 4901979
New Zealand 4898201
Panama 4446957
Kuwait 4380330
Kroatia 4059285
Moldova 4013178
Georgia 3968728
Eritrea 3662248
Uruguay 3496015
Mongolia 3378078
Bosnia-Hercegovina 3249313
Jamaica 2985087
Qatar 2979915
Armenia 2971969
Albania 2866378
Litauen 2661704
Namibia 2633874
Gambia 2558493
Botswana 2441154
Gabon 2331532
Lesotho 2175695
Nord-Makedonia 2081305
Slovenia 2078031
Guinea-Bissau 2063361
Latvia 1848834
Bahrain 1783985
Ekvatorial-Guinea 1496673
Trinidad og Tobago 1406587
Øst-Timor 1369431
Estland 1321905
Mauritius 1274720
Kypros 1223390
Eswatini 1184821
Djibouti 1016098
Fiji 909457
Komorene 907411
Guyana 794039
Bhutan 787944
Salomonøyene 721164
Luxembourg 642367
Montenegro 627951
Vest-Sahara 626168
Surinam 596838
Kapp Verde 567676
Mikronesia 559873
Maldivene 540985
Brunei 445429
Malta 444030
Belize 412201
Bahamas 400515
Island 345400
Vanuatu 321834
Barbados 288023
São Tomé og Príncipe 227679
Samoa 202241
Saint Lucia 185112
Kiribati 123416
Grenada 113477
Saint Vincent og Grenadinene 111552
Tonga 107748
Antigua og Barbuda 99505
Seychellene 99433
Andorra 77460
Dominica 72337
Marshalløyene 60051
Saint Kitts og Nevis 53864
Monaco 39778
Liechtenstein 38389
San Marino 34076
Palau 18227
Cookøyene 17564
Tuvalu 12060
Nauru 10894
Niue 1616
Vatikanstaten 808

[[ modalTitle ]]

Befolkningstall2022

tall

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

Forklaring

Tallene er estimat fra 1950 til 2019, i tillegg til framskrivinger(projeksjoner) fra 2019 til 2095. 

Framskrivingene som er gjengitt her er hentet fra FNs befolkningsavdeling siste framskrivninger, og er basert på medium-varianten, det vil si at andre faktorer som fruktbarhet, migrasjon og levealder holder seg stabile.

Abonner på nyhetsbrev: