[[suggestion]]
Befolkningstall

Befolkningstalltall (2020)

Befolkningstall2020

Land tall (2020)
Kina 1439323776
India 1380004385
USA 331002651
Indonesia 273523615
Brasil 212559417
Nigeria 206139589
Bangladesh 164689383
Russland 145934462
Mexico 128932753
Japan 126476461
Etiopia 114963588
Filippinene 109581078
Egypt 102334404
Vietnam 97338579
Kongo, Den demokratiske republikken 89561403
Tyrkia 84339067
Iran 83992949
Tyskland 83783942
Thailand 69799978
Storbritannia 67886011
Frankrike 65273511
Italia 60461826
Tanzania 59734218
Sør-Afrika 59308690
Myanmar (Burma) 54409800
Kenya 53771296
Colombia 50882891
Spania 46754778
Uganda 45741007
Argentina 45195774
Algerie 43851044
Sudan 43849260
Ukraina 43733762
Irak 40222493
Afghanistan 38928346
Polen 37846611
Canada 37742154
Saudi-Arabia 34813871
Usbekistan 33469203
Peru 32971854
Angola 32866272
Malaysia 32365999
Mosambik 31255435
Ghana 31072940
Jemen 29825964
Nepal 29136808
Venezuela 28435940
Madagaskar 27691018
Kamerun 26545863
Elfenbenskysten 26378274
Nord-Korea 25778816
Australia 25499884
Niger 24206644
Pakistan 22089234
Sri Lanka 21413249
Burkina Faso 20903273
Mali 20250833
Romania 19237691
Malawi 19129952
Chile 19116201
Kasakhstan 18776707
Zambia 18383955
Guatemala 17915568
Ecuador 17643054
Syria 17500658
Nederland 17134872
Senegal 16743927
Kambodsja 16718965
Tsjad 16425864
Somalia 15893222
Zimbabwe 14862924
Guinea 13132795
Rwanda 12952218
Benin 12123200
Burundi 11890784
Tunisia 11818619
Bolivia 11673021
Belgia 11589623
Haiti 11402528
Cuba 11326616
Sør-Sudan 11193725
Hellas 10423054
Jordan 10203134
Portugal 10196709
Aserbajdsjan 10139177
Sverige 10099265
Honduras 9904607
De forente arabiske emirater 9890402
Ungarn 9660351
Tadsjikistan 9537645
Hviterussland 9449323
Østerrike 9006398
Papua Ny-Guinea 8947024
Serbia 8737371
Israel 8655535
Sveits 8654622
Togo 8278724
Sierra Leone 7976983
Paraguay 7132538
Bulgaria 6948445
Libya 6871292
Libanon 6825445
Nicaragua 6624554
Kirgisistan 6524195
El Salvador 6486205
Turkmenistan 6031200
Singapore 5850342
Danmark 5792202
Finland 5540720
Kongo, Republikken 5518087
Slovakia 5459642
Norge 5421241
Oman 5106626
Palestina 5101414
Costa Rica 5094118
Liberia 5057681
Irland 4937786
Den sentralafrikanske republikk 4829767
New Zealand 4822233
Mauritania 4649658
Panama 4314767
Kuwait 4270571
Kroatia 4105267
Moldova 4033963
Georgia 3989167
Marokko 3691056
Eritrea 3546421
Uruguay 3473730
Bosnia-Hercegovina 3280819
Armenia 2963243
Jamaica 2961167
Qatar 2881053
Albania 2877797
Litauen 2722289
Namibia 2540905
Gambia 2416668
Botswana 2351627
Gabon 2225734
Lesotho 2142249
Nord-Makedonia 2083374
Slovenia 2078938
Guinea-Bissau 1968001
Latvia 1886198
Bahrain 1701575
Ekvatorial-Guinea 1402985
Trinidad og Tobago 1399488
Estland 1326535
Øst-Timor 1318445
Mauritius 1271768
Kypros 1207359
eSwatini 1160164
Den dominikanske republikk 1084791
Djibouti 988000
Fiji 896445
Komorene 869601
Guyana 786552
Bhutan 771608
Laos 727556
Salomonøyene 686884
Montenegro 628066
Luxembourg 625978
Vest-Sahara 597339
Surinam 586632
Kapp Verde 555987
Mikronesia 548914
Maldivene 540544
Malta 441543
Brunei 437479
Belize 397628
Bahamas 393244
Island 341243
Mongolia 327829
Vanuatu 307145
Barbados 287375
São Tomé og Príncipe 219159
Samoa 198414
Saint Lucia 183627
Kiribati 119449
Grenada 112523
Saint Vincent og Grenadinene 110940
Tonga 105695
Seychellene 98347
Antigua og Barbuda 97929
Andorra 77265
Dominica 71986
Marshalløyene 59190
Saint Kitts og Nevis 53199
Monaco 39242
Liechtenstein 38128
San Marino 33931
Palau 18094
Cookøyene 17564
Tuvalu 11792
Nauru 10824
Niue 1626
Vatikanstaten 801

[[ modalTitle ]]

Befolkningstall2020

tall

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

Forklaring

Tallene er estimat fra 1950 til 2019, i tillegg til framskrivinger(projeksjoner) fra 2019 til 2095. 

Framskrivingene som er gjengitt her er hentet fra FNs befolkningsavdeling siste framskrivninger, og er basert på medium-varianten, det vil si at andre faktorer som fruktbarhet, migrasjon og levealder holder seg stabile.