[[suggestion]]
Befolkningstall

Befolkningstalltall (2021)

Befolkningstall2021

Land tall (2021)
Kina 1444216102
India 1393409033
USA 332915074
Indonesia 276361788
Pakistan 225199929
Brasil 213993441
Nigeria 211400704
Bangladesh 166303494
Russland 145912022
Mexico 130262220
Japan 126050796
Etiopia 117876226
Filippinene 111046910
Egypt 104258327
Vietnam 98168829
Kongo, Den demokratiske republikken 92377986
Tyrkia 85042736
Iran 85028760
Tyskland 83900471
Thailand 69950844
Storbritannia 68207114
Frankrike 65426177
Tanzania 61498438
Italia 60367471
Sør-Afrika 60041996
Kenya 54985702
Myanmar (Burma) 54806014
Colombia 51265841
Uganda 47123533
Spania 46745211
Argentina 45605823
Sudan 44909351
Algerie 44616626
Ukraina 43466822
Irak 41179351
Afghanistan 39835428
Canada 38067913
Polen 37797000
Marokko 37344787
Saudi-Arabia 35340680
Usbekistan 33935765
Angola 33933611
Peru 33359416
Malaysia 32776195
Mosambik 32163045
Ghana 31732128
Jemen 30490639
Nepal 29674920
Venezuela 28704947
Madagaskar 28427333
Kamerun 27224262
Elfenbenskysten 27053629
Nord-Korea 25887045
Australia 25788217
Niger 25130810
Sri Lanka 21497306
Burkina Faso 21497097
Mali 20855724
Malawi 19647681
Chile 19212362
Romania 19127772
Kasakhstan 18994958
Zambia 18920657
Syria 18275704
Guatemala 18249868
Ecuador 17888474
Senegal 17196308
Nederland 17173094
Kambodsja 16946446
Tsjad 16914985
Somalia 16359500
Zimbabwe 15092171
Guinea 13497237
Rwanda 13276517
Benin 12451031
Burundi 12255429
Tunisia 11935764
Bolivia 11832936
Belgia 11632334
Haiti 11541683
Sør-Sudan 11381377
Cuba 11317498
Den dominikanske republikk 10953714
Tsjekkia 10724553
Hellas 10370747
Jordan 10269022
Aserbajdsjan 10223344
Portugal 10167923
Sverige 10160159
Honduras 10062994
De forente arabiske emirater 9991083
Tadsjikistan 9749625
Ungarn 9634162
Hviterussland 9442867
Papua Ny-Guinea 9119005
Østerrike 9043072
Israel 8789776
Sveits 8715494
Serbia 8697547
Togo 8478242
Sierra Leone 8141343
Laos 7379358
Paraguay 7219641
Libya 6958538
Bulgaria 6896655
Libanon 6769151
Nicaragua 6702379
Kirgisistan 6628347
El Salvador 6518500
Turkmenistan 6117933
Singapore 5896684
Danmark 5813302
Kongo, Republikken 5657017
Finland 5548361
Norge 5465629
Slovakia 5460726
Oman 5223376
Palestina 5222756
Liberia 5180208
Costa Rica 5139053
Irland 4982904
Den sentralafrikanske republikk 4919987
New Zealand 4860642
Mauritania 4775110
Panama 4381583
Kuwait 4328553
Kroatia 4081657
Moldova 4024025
Georgia 3979773
Eritrea 3601462
Uruguay 3485152
Mongolia 3329282
Bosnia-Hercegovina 3263459
Jamaica 2973462
Armenia 2968128
Qatar 2930524
Albania 2872934
Litauen 2689862
Namibia 2587344
Gambia 2486937
Botswana 2397240
Gabon 2278829
Lesotho 2159067
Nord-Makedonia 2082662
Slovenia 2078723
Guinea-Bissau 2015490
Latvia 1866934
Bahrain 1748295
Ekvatorial-Guinea 1449891
Trinidad og Tobago 1403374
Øst-Timor 1343875
Estland 1325188
Mauritius 1273428
Kypros 1215588
eSwatini 1172369
Djibouti 1002197
Fiji 902899
Komorene 888456
Guyana 790329
Bhutan 779900
Salomonøyene 703995
Luxembourg 634814
Montenegro 628051
Vest-Sahara 611872
Surinam 591798
Kapp Verde 561901
Mikronesia 554402
Maldivene 543620
Malta 442790
Brunei 441532
Belize 404915
Bahamas 396914
Island 343360
Vanuatu 314464
Barbados 287708
São Tomé og Príncipe 223364
Samoa 200144
Saint Lucia 184401
Kiribati 121388
Grenada 113015
Saint Vincent og Grenadinene 111269
Tonga 106759
Seychellene 98910
Antigua og Barbuda 98728
Andorra 77354
Dominica 72172
Marshalløyene 59618
Saint Kitts og Nevis 53546
Monaco 39520
Liechtenstein 38254
San Marino 34010
Palau 18174
Cookøyene 17572
Tuvalu 11925
Nauru 10873
Niue 1614
Vatikanstaten 812

[[ modalTitle ]]

Befolkningstall2021

tall

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

Forklaring

Tallene er estimat fra 1950 til 2019, i tillegg til framskrivinger(projeksjoner) fra 2019 til 2095. 

Framskrivingene som er gjengitt her er hentet fra FNs befolkningsavdeling siste framskrivninger, og er basert på medium-varianten, det vil si at andre faktorer som fruktbarhet, migrasjon og levealder holder seg stabile.

Abonner på nyhetsbrev: