[[suggestion]]
Bistand mottatt

Bistand mottattUS Dollar (2020)

Bistand mottatt2020

Land US Dollar (2020)
Syria 10005980469
Bangladesh 5373850098
Etiopia 5301660156
Afghanistan 4206660156
Kenya 3987860107
Kongo, Den demokratiske republikken 3377360107
Nigeria 3375479980
Jordan 3114000000
Uganda 3082590088
Somalia 3039689941
Myanmar (Burma) 2870320068
Pakistan 2590979980
Mosambik 2547300049
Jemen 2543550049
Irak 2359149902
Sudan 2347719971
Ukraina 2334560059
Tanzania 2275040039
Ghana 2204159912
Palestina 2029969971
Niger 1928449951
Colombia 1868719971
Marokko 1828349976
Sør-Sudan 1820319946
India 1794209961
Nepal 1758400024
Burkina Faso 1730790039
Rwanda 1624449951
Senegal 1610969971
Mali 1565510010
Egypt 1564040039
Elfenbenskysten 1561949951
Usbekistan 1459239990
Filippinene 1456219971
Malawi 1453130005
Honduras 1432630005
Libanon 1417579956
Kamerun 1399810059
Kambodsja 1373209961
Madagaskar 1289520020
Indonesia 1232869995
Sør-Afrika 1202979980
Vietnam 1167709961
Papua Ny-Guinea 1055030029
Benin 1049130005
Georgia 1040859985
Tsjad 1036650024
Zambia 1015869995
Zimbabwe 984070007
Tunisia 974909973
Mexico 936059998
Haiti 886849976
Sierra Leone 836799988
Den sentralafrikanske republikk 829979980
Belarus (Hviterussland) 822809998
Tadsjikistan 751229980
Guinea 723469971
Mongolia 699159973
Liberia 652099976
Mauritania 644460022
El Salvador 626669983
Brasil 612429993
Nicaragua 599909973
Togo 560880005
Den dominikanske republikk 554830017
Tyrkia 538140015
Laos 528919983
Moldova 519559998
Peru 488700012
Serbia 480100006
Burundi 478850006
Guatemala 472359985
Kirgisistan 445109985
Bosnia-Hercegovina 437470001
Panama 394670013
Ecuador 343160004
Bolivia 338399994
Mauritius 334970001
Maldivene 311160004
Venezuela 310410004
Albania 309950012
Paraguay 304239990
Gambia 300609985
Libya 295989990
Nord-Makedonia 282239990
Djibouti 256140015
Øst-Timor 249679993
Iran 235100006
Sri Lanka 217559998
Kongo, Republikken 214830002
Salomonøyene 214259995
Costa Rica 209610001
Algerie 209589996
Montenegro 203880005
Bhutan 202210007
Thailand 197850006
Fiji 193639999
Marshalløyene 183059998
Namibia 180100006
Cuba 174479996
Mikronesia 171630005
Lesotho 170490005
Samoa 166610001
Tonga 162889999
Kapp Verde 157429993
Vanuatu 154000000
Guinea-Bissau 147240005
Komorene 131910004
Aserbajdsjan 121269997
Angola 110870003
Armenia 105620003
Eswatini 104959999
Argentina 101279999
Saint Lucia 98110001
São Tomé og Príncipe 91849998
Botswana 78709999
Saint Vincent og Grenadinene 75809998
Kasakhstan 70400002
Grenada 69510002
Belize 69230003
Jamaica 66610001
Palau 66230003
Dominica 64160004
Eritrea 60709999
Kiribati 58020000
Nord-Korea 56709999
Gabon 53200001
Guyana 51869999
Tuvalu 42919998
Turkmenistan 35419998
Nauru 28250000
Surinam 27090000
Antigua og Barbuda 25780001
Ekvatorial-Guinea 5950000
Malaysia -5220000
Kina -573609985

[[ modalTitle ]]

Bistand mottatt2020

US Dollar

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

Forklaring

Bistand inkluderer både alle typer støtteordninger fra andre – som for eksempel lån og assistanse – og rene pengegaver gitt fra offentlige donorer. Tallene er i dagens US dollar.

Abonner på nyhetsbrev: