[[suggestion]]
BNP

BNPUS Dollar (2020)

BNP2020

Land US Dollar (2020)
USA 20953030000000
Kina 14722730697890
Japan 5057758958707
Tyskland 3846413928654
Storbritannia 2759804061837
India 2660245248868
Frankrike 2630317731455
Italia 1888709443688
Canada 1645423407568
Sør-Korea 1637895802793
Russland 1483497784868
Brasil 1444733258972
Australia 1327836171069
Spania 1281484640044
Mexico 1073915880823
Indonesia 1058423838345
Nederland 913865395790
Sveits 752248045730
Tyrkia 719954821683
Saudi-Arabia 700117873253
Polen 596624355720
Sverige 541220059459
Belgia 521861292587
Thailand 501643653515
Østerrike 433258467677
Nigeria 432293776262
Irland 425888950992
Israel 407100736594
Argentina 389288056265
Egypt 365252651279
Norge 362198318435
Filippinene 361489325231
De forente arabiske emirater 358868765175
Danmark 356084867686
Singapore 339998477930
Malaysia 337006066373
Sør-Afrika 335442101366
Bangladesh 323056957972
Colombia 271437596294
Vietnam 271158442449
Finland 269594831988
Pakistan 262610002939
Chile 252940023046
Romania 248715551367
Tsjekkia 245339322067
Portugal 228539245045
New Zealand 210700848974
Iran 203471303952
Peru 202014363787
Hellas 188835201626
Kasakhstan 171082379533
Irak 166756984396
Ungarn 155808436238
Ukraina 155498989150
Algerie 145009181491
Qatar 144411363345
Marokko 114725065285
Etiopia 107645054312
Cuba 107352000000
Kuwait 105960225688
Slovakia 105172564492
Kenya 101013726529
Ecuador 98808010000
Sri Lanka 80676681934
Myanmar (Burma) 79852046611
Den dominikanske republikk 78844702329
Guatemala 77604632171
Oman 73971391417
Luxembourg 73353132794
Bulgaria 69889347433
Ghana 68532281806
Tanzania 62409709111
Costa Rica 61846895121
Elfenbenskysten 61348579465
Hviterussland 60258239056
Usbekistan 59929951114
Angola 58375976293
Kroatia 57203783203
Litauen 56546957475
Panama 53977036995
Uruguay 53628827440
Slovenia 53589609581
Serbia 53335016425
Kongo, Den demokratiske republikken 48716960860
Jordan 43697659296
Aserbajdsjan 42607176471
Tunisia 41620349986
Kamerun 40804449726
Uganda 37600368181
Bolivia 36572764863
Paraguay 35670301496
Bahrain 34729228723
Latvia 33707320816
Nepal 33657175561
Libanon 31735217785
Estland 30650285472
Kambodsja 25808561551
Libya 25418916029
Papua Ny-Guinea 24668899683
Senegal 24644234595
El Salvador 24638720000
Kypros 24612646488
Honduras 23662231634
Island 21718075725
Trinidad og Tobago 21588037505
Sudan 21329109522
Afghanistan 20116137326
Bosnia-Hercegovina 19946496563
Laos 19132635712
Zambia 18110631358
Zimbabwe 18051170799
Burkina Faso 17933606353
Mali 17465392916
Georgia 15846489611
Guinea 15681050917
Benin 15651545332
Palestina 15561300000
Gabon 15316826192
Botswana 15061922802
Albania 14887629268
Malta 14647384608
Haiti 14508218017
Mosambik 14019446610
Jamaica 13812425037
Niger 13741378450
Mongolia 13312981595
Madagaskar 13056079982
Armenia 12641209802
Nicaragua 12621505383
Nord-Makedonia 12263710123
Malawi 12182348213
Brunei 12005825770
Moldova 11915547263
Mauritius 10920606198
Tsjad 10829076802
Namibia 10619194505
Rwanda 10333991456
Kongo, Republikken 10187122341
Ekvatorial-Guinea 10021856754
Bahamas 9907500000
Tadsjikistan 8194150302
Mauritania 7913680231
Kirgisistan 7735976273
Togo 7574636979
Somalia 6965285325
Monaco 6816219303
Guyana 5471256595
Montenegro 4769860741
Fiji 4533883782
Barbados 4418000000
Sierra Leone 4063289450
Eswatini 3972728948
Maldivene 3742769967
Djibouti 3384385217
Liberia 3201187800
Surinam 2884248048
Burundi 2841786382
Den sentralafrikanske republikk 2380087758
Bhutan 2315437338
Øst-Timor 1902156800
Lesotho 1875227642
Gambia 1868086275
Kapp Verde 1703698677
Belize 1636280797
Saint Lucia 1616772741
Salomonøyene 1545888426
Guinea-Bissau 1431758243
Antigua og Barbuda 1370281481
Komorene 1235400352
Seychellene 1059886364
Grenada 1042100556
Saint Kitts og Nevis 980740741
Vanuatu 881547929
Saint Vincent og Grenadinene 807474074
Samoa 807100821
Dominica 504214815
Tonga 488829964
São Tomé og Príncipe 472914470
Mikronesia 410083600
Palau 257700000
Marshalløyene 244462400
Kiribati 197508774
Nauru 114626626
Tuvalu 48855550

[[ modalTitle ]]

BNP2020

US Dollar

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

BNP2020

Missing data

US Dollar

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

Forklaring

BNP er et mål for den samlede verdiskapingen i et land og er her uttrykt i amerikanske dollar.

Abonner på nyhetsbrev: