[[suggestion]]
BNP

BNPUS Dollar (2019)

BNP2019

Land US Dollar (2019)
USA 21433226000000
Kina 14342903006431
Japan 5081769542380
Tyskland 3861123558039
India 2868929415617
Storbritannia 2829108219166
Frankrike 2715518274228
Italia 2003576145498
Brasil 1839758040766
Canada 1736425629519
Russland 1699876578871
Sør-Korea 1646739219510
Australia 1396567014733
Spania 1393490524518
Mexico 1268870527160
Indonesia 1119190780753
Nederland 907050863145
Saudi-Arabia 792966838162
Tyrkia 761425499358
Sveits 703082435159
Polen 595858207012
Thailand 543548969969
Belgia 533097455835
Sverige 530883869005
Nigeria 448120428859
Argentina 445445177459
Østerrike 445075391688
De forente arabiske emirater 421142267938
Norge 403336363636
Israel 394652210296
Irland 388698711348
Filippinene 376795508679
Singapore 372062527489
Malaysia 364681367532
Sør-Afrika 351431649241
Danmark 350104327659
Colombia 323615979419
Egypt 303092255125
Bangladesh 302571254131
Chile 282318159745
Pakistan 278221906023
Finland 269296310180
Vietnam 261921244843
Tsjekkia 250680504530
Romania 250077444017
Portugal 238785085031
Irak 234094042939
Peru 226848050820
Hellas 209852761133
New Zealand 206928765544
Kasakhstan 181665908557
Qatar 175837550996
Algerie 171091289782
Ungarn 163469042868
Ukraina 153781069118
Kuwait 134628542747
Marokko 119700325462
Ecuador 107435665000
Slovakia 105079673010
Etiopia 95912590628
Kenya 95503088538
Den dominikanske republikk 88941299734
Angola 88815697793
Sri Lanka 84008783756
Guatemala 76710355347
Oman 76331518669
Myanmar (Burma) 76085852617
Luxembourg 71104919108
Bulgaria 68558815112
Ghana 66983634224
Panama 66800800000
Tanzania 63177068175
Hviterussland 63080457023
Costa Rica 61801385049
Kroatia 60752588976
Elfenbenskysten 58539424930
Usbekistan 57921286440
Uruguay 56045912953
Litauen 54627411860
Slovenia 54174227309
Libya 52091152228
Libanon 51991634492
Serbia 51475016532
Kongo, Den demokratiske republikken 50400746171
Aserbajdsjan 48047647059
Jordan 44502895862
Bolivia 40895322844
Kamerun 39007354359
Tunisia 38796687568
Bahrain 38574069149
Paraguay 38145288940
Uganda 35165157017
Latvia 34102913582
Estland 31471100656
Nepal 30641380604
Sudan 30513456085
Kambodsja 27089389787
El Salvador 27022640000
Honduras 25095395475
Kypros 24948935408
Papua Ny-Guinea 24829107011
Trinidad og Tobago 24269714810
Island 24188038474
Senegal 23578084052
Zambia 23309773923
Jemen 22581081994
Zimbabwe 21440758800
Bosnia-Hercegovina 20164193807
Afghanistan 19291104008
Botswana 18340480936
Laos 18173839147
Georgia 17477255546
Mali 17279566719
Gabon 16874450215
Jamaica 16458071068
Burkina Faso 15990803570
Mosambik 15291448212
Albania 15279183290
Malta 14989415684
Benin 14390709095
Haiti 14332163266
Madagaskar 14114631281
Mauritius 14048430519
Mongolia 13996719329
Armenia 13672802158
Bahamas 13578800000
Brunei 13469422959
Niger 12911689659
Nord-Makedonia 12547040499
Nicaragua 12520915291
Namibia 12366528259
Guinea 12296665331
Kongo, Republikken 12267392147
Moldova 11968713370
Tsjad 11314951343
Ekvatorial-Guinea 11026774945
Rwanda 10354417725
Kirgisistan 8454619608
Tadsjikistan 8116626794
Malawi 7666704427
Mauritania 7600656944
Maldivene 5642179170
Montenegro 5542577965
Fiji 5496250694
Togo 5490272413
Barbados 5209000000
Guyana 5173759528
eSwatini 4471598727
Sierra Leone 4121733705
Surinam 3697371950
Djibouti 3324634256
Andorra 3154057987
Liberia 3070518100
Burundi 3012334882
Bhutan 2530547158
Lesotho 2376328637
Den sentralafrikanske republikk 2220307369
Saint Lucia 2122450630
Øst-Timor 2017924900
Kapp Verde 1981845740
Belize 1879613600
Gambia 1826073740
Seychellene 1703387387
Antigua og Barbuda 1661962963
Salomonøyene 1589913622
Guinea-Bissau 1339449165
Grenada 1210603704
Komorene 1165839927
Saint Kitts og Nevis 1053244444
Vanuatu 934239974
Samoa 852250191
Saint Vincent og Grenadinene 824718519
Dominica 582403704
Tonga 512350059
São Tomé og Príncipe 418637389
Palau 268354919
Kiribati 194647202
Nauru 118223430
Tuvalu 47271463

[[ modalTitle ]]

BNP2019

US Dollar

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

BNP2019

Missing data

US Dollar

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

Forklaring

BNP er et mål for den samlede verdiskapingen i et land og er her uttrykt i amerikanske dollar.

Abonner på nyhetsbrev: