[[suggestion]]
BNP

BNPUS Dollar (2020)

BNP2020

Land US Dollar (2020)
USA 20936600000000
Kina 14722730697890
Tyskland 3806060140125
Storbritannia 2707743777174
India 2622983732007
Frankrike 2603004395901
Italia 1886445268341
Canada 1643407977069
Sør-Korea 1630525005469
Russland 1483497784868
Brasil 1444733258972
Australia 1330900925056
Spania 1281199091016
Mexico 1076163316175
Indonesia 1058423838345
Nederland 912242335119
Sveits 747968636174
Tyrkia 720101212394
Saudi-Arabia 700117873249
Polen 594164690895
Sverige 537609865719
Belgia 515332499628
Thailand 501794961925
Nigeria 432293776262
Østerrike 428965397959
Irland 418621818482
Israel 401953804837
Argentina 383066977654
Egypt 363069245165
Norge 362008956545
Filippinene 361489354350
Danmark 355184024841
Singapore 339998477930
Malaysia 336664444247
Bangladesh 324239176765
Sør-Afrika 301923639270
Colombia 271346896626
Finland 271233883404
Vietnam 271158442059
Pakistan 263686552686
Chile 252940023046
Romania 248715551367
Tsjekkia 243530379897
Portugal 231255587277
New Zealand 212482013605
Peru 202014363787
Iran 191718271484
Hellas 189410106620
Kasakhstan 169835426427
Irak 167224432560
Ukraina 155582008717
Ungarn 155012927629
Qatar 146373588867
Algerie 145163902228
Marokko 112870591694
Etiopia 107645054312
Slovakia 104574146248
Kenya 98842939649
Ecuador 98808010000
Sri Lanka 80706600229
Den dominikanske republikk 78844702329
Guatemala 77604632171
Myanmar (Burma) 76185586097
Luxembourg 73263982103
Ghana 72354428865
Bulgaria 69105101090
Tanzania 62409748427
Angola 62306913444
Costa Rica 61520669890
Elfenbenskysten 61348579465
Hviterussland 60258239056
Usbekistan 57707189945
Kroatia 55966581780
Litauen 55887271833
Uruguay 53628827440
Serbia 52960134079
Panama 52938100000
Slovenia 52880473700
Kongo, Den demokratiske republikken 49868970641
Jordan 43697659275
Aserbajdsjan 42607176471
Kamerun 39802147568
Tunisia 39235672868
Uganda 37372032558
Bolivia 36688861203
Paraguay 35304238230
Nepal 33657175561
Latvia 33505185229
Libanon 33383246858
Estland 31029968591
Sudan 26110829190
Libya 25418461532
Kambodsja 25291251427
Senegal 24910904236
El Salvador 24638720000
Honduras 23827840810
Kypros 23804340377
Papua Ny-Guinea 23591523025
Island 21714670570
Trinidad og Tobago 21529824769
Afghanistan 19807067268
Bosnia-Hercegovina 19788422248
Zambia 19320053859
Laos 19136194849
Mali 17393761397
Burkina Faso 17369059295
Zimbabwe 16768513443
Georgia 15891688903
Botswana 15781732826
Guinea 15681050917
Benin 15651545209
Gabon 15593181271
Palestina 15561300000
Albania 14799615097
Malta 14647384608
Mosambik 14021421106
Jamaica 13812421803
Madagaskar 13720634105
Niger 13678234008
Haiti 13417997065
Mongolia 13137128659
Armenia 12645459214
Nicaragua 12621476264
Nord-Makedonia 12266949805
Brunei 12016056665
Malawi 11961848553
Moldova 11914040905
Bahamas 11250000000
Mauritius 10914065306
Kongo, Republikken 10884686143
Namibia 10699926683
Rwanda 10333991892
Tsjad 10093118570
Ekvatorial-Guinea 10021856754
Tadsjikistan 8194150302
Mauritania 7778525643
Kirgisistan 7735976613
Togo 7574635241
Guyana 5471256595
Somalia 4917607582
Montenegro 4778582336
Fiji 4376014756
Barbados 4365500000
Maldivene 4030203167
eSwatini 3962493093
Sierra Leone 3865018883
Surinam 3807922874
Djibouti 3384404260
Burundi 3258187233
Liberia 2950000000
Bhutan 2409262838
Den sentralafrikanske republikk 2303078338
Gambia 1901930158
Lesotho 1844510138
Øst-Timor 1821000000
Belize 1763696119
Kapp Verde 1703698677
Saint Lucia 1703364241
Salomonøyene 1551245526
Guinea-Bissau 1431758243
Antigua og Barbuda 1415059259
Komorene 1219690025
Seychellene 1124937500
Grenada 1089203704
Saint Kitts og Nevis 927451852
Vanuatu 854793640
Saint Vincent og Grenadinene 809681481
Samoa 807027244
São Tomé og Príncipe 472914470
Dominica 469870370
Kiribati 199573326
Tuvalu 48855550

[[ modalTitle ]]

BNP2020

US Dollar

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

BNP2020

Missing data

US Dollar

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

Forklaring

BNP er et mål for den samlede verdiskapingen i et land og er her uttrykt i amerikanske dollar.

Abonner på nyhetsbrev: