[[suggestion]]
BNP

BNPUS Dollar (2021)

BNP2021

Land US Dollar (2021)
USA 22996100000000
Kina 17734062645371
Japan 4937421880462
Tyskland 4223116205969
Storbritannia 3186859739185
India 3173397590817
Frankrike 2937472757953
Italia 2099880198259
Canada 1990761609665
Sør-Korea 1798533915091
Russland 1775799919352
Brasil 1608981220812
Australia 1542659899993
Spania 1425276586283
Mexico 1293037866360
Indonesia 1186092991320
Nederland 1018007056950
Saudi-Arabia 833541236569
Tyrkia 815271751724
Sveits 812866928867
Polen 674048266397
Sverige 627437898887
Belgia 599879025378
Thailand 505981655622
Irland 498559576715
Argentina 491492700657
Norge 482437019790
Israel 481591266133
Østerrike 477082467454
Nigeria 440776971536
Sør-Afrika 419946428126
Bangladesh 416264942893
Egypt 404142766093
Danmark 397104343478
Singapore 396986899888
Filippinene 394086419343
Malaysia 372701358820
Vietnam 362637524071
Pakistan 346343170486
Chile 317058508652
Colombia 314322453228
Finland 299155237589
Romania 284087563696
Tsjekkia 282340849857
New Zealand 249991512237
Portugal 249886464355
Peru 223249497500
Hellas 216240589485
Irak 207889333724
Ukraina 200085537744
Kasakhstan 190814274226
Ungarn 182280517581
Qatar 179570783551
Algerie 167983141738
Marokko 132725261467
Slovakia 114870706410
Etiopia 111271112330
Kenya 110347079517
Ecuador 106165866000
Den dominikanske republikk 94243453937
Luxembourg 86710803337
Guatemala 85986321551
Oman 85868626528
Sri Lanka 84518830393
Bulgaria 80271119426
Ghana 77594279055
Angola 72546985709
Elfenbenskysten 69764827467
Usbekistan 69238903106
Belarus (Hviterussland) 68218816484
Kroatia 67837788544
Tanzania 67775101794
Litauen 65503849705
Myanmar (Burma) 65067808985
Costa Rica 64282438667
Panama 63605065800
Serbia 63068134601
Slovenia 61526331889
Uruguay 59319547636
Aserbajdsjan 54622176471
Kongo, Den demokratiske republikken 53958573693
Tunisia 46840042941
Jordan 45243661972
Kamerun 45238613480
Libya 41879579677
Uganda 40434701517
Bolivia 40408208524
Paraguay 38986810989
Latvia 38872546229
Bahrain 38868663032
Nepal 36288830373
Estland 36262924354
Sudan 34326058557
El Salvador 28736940000
Honduras 28488668302
Kypros 27719337670
Senegal 27625388352
Kambodsja 26961061120
Papua Ny-Guinea 26594277246
Zimbabwe 26217726717
Island 25458933916
Bosnia-Hercegovina 22571512867
Trinidad og Tobago 21391802311
Zambia 21203059080
Jemen 21061691630
Haiti 20944392615
Burkina Faso 19737615114
Mali 19143741503
Laos 18827148530
Georgia 18700241392
Gabon 18269350434
Albania 18260043500
Libanon 18076624840
Palestina 18036800000
Benin 17785640079
Botswana 17613846473
Malta 17189730470
Mosambik 16095828897
Guinea 15850520384
Mongolia 15098022829
Niger 14950949875
Madagaskar 14637400396
Nicaragua 14013022092
Brunei 14006569576
Nord-Makedonia 13879269152
Armenia 13861183874
Moldova 13679221333
Jamaica 13638230996
Malawi 12626718074
Kongo, Republikken 12523961677
Ekvatorial-Guinea 12269392789
Namibia 12236250784
Tsjad 11779980802
Bahamas 11208600000
Mauritius 11156657770
Rwanda 11070356519
Tadsjikistan 8746270636
Kirgisistan 8543423503
Togo 8413200568
Mauritania 8227580740
Guyana 7409179921
Somalia 7292721820
Montenegro 5809170962
Eswatini 4941373182
Barbados 4900800000
Maldivene 4889666932
Fiji 4592118710
Sierra Leone 4200380124
Liberia 3486741370
Djibouti 3371102124
Andorra 3329910724
Burundi 2902029386
Surinam 2862131980
Lesotho 2518468891
Den sentralafrikanske republikk 2516498299
Gambia 2078070684
Øst-Timor 1959134744
Kapp Verde 1936174043
Belize 1789923264
Saint Lucia 1764901133
Salomonøyene 1645213882
Guinea-Bissau 1638517533
Antigua og Barbuda 1471125926
Komorene 1327964249
Seychellene 1320053793
Grenada 1122083185
Vanuatu 983469257
Saint Kitts og Nevis 976150667
Saint Vincent og Grenadinene 889775243
Samoa 788389972
São Tomé og Príncipe 547092915
Dominica 545618519
Mikronesia 404178050
Marshalløyene 248665600
Nauru 133218897
Tuvalu 63100962

[[ modalTitle ]]

BNP2021

US Dollar

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

BNP2021

Missing data

US Dollar

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

Forklaring

BNP er et mål for den samlede verdiskapingen i et land og er her uttrykt i amerikanske dollar.

Abonner på nyhetsbrev: